Farmaceuten zullen Nederland niet massaal verlaten om naar de Verenigde Staten te verhuizen vanwege de importheffingen van Donald Trump. Dit heeft Marc ter Haar, de directeur van de Amerikaanse Kamer van Koophandel (AmCham), gezegd tijdens de presentatie van een onderzoek over hoe aantrekkelijk Nederland is voor bedrijven in de levenswetenschappen.
De Europese Unie gaat zelf over het reguleren van techbedrijven, benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie na dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump. Trump waarschuwde op platform Truth Social met importheffingen en exportbeperkingen voor landen die Amerikaanse techbedrijven extra belastingen opleggen of reguleren met speciale wetgeving.
De EU-richtlijn met BTW-regels voor afstandsverkopen van ingevoerde goederen en de BTW bij invoer is op 14 augustus 2025 in werking getreden. De richtlijn is op 25 juli 2025 gepubliceerd in het Publicatieblad EU.
De Verenigde Staten en de Europese Unie hebben donderdag een eerder bereikt handelsakkoord formeel bekrachtigd. Het akkoord, dat vorige maand al in grote lijnen werd overeengekomen, omvat onder meer een Amerikaanse invoerheffing van 15 procent op de meeste EU-producten, waaronder auto's, farmaceutische producten, halfgeleiders en hout. Meer details over het akkoord zijn nu bekendgemaakt.
Hof ‘s-Hertogenbosch oordeelt dat bij de belastingheffing over de Nederlandse uitkeringen van een in Zwitserland wonende buitenlandse belastingplichtige terecht geen rekening is gehouden met de algemene heffingskorting en ouderenkorting. Zwitserland, het woonland van X, dient rekening te houden met de persoonlijke en gezinssituatie van X.
De EU-richtlijn met BTW-regels voor afstandsverkopen van ingevoerde goederen en de BTW bij invoer is op 14 augustus 2025 in werking getreden. De richtlijn is op 25 juli 2025 gepubliceerd in het Publicatieblad EU.
De invoering van de algemene antimisbruikbepaling van art. 29i Wet VPB 1969 heeft vorig jaar betrekkelijk weinig aandacht gekregen. Het is de – uitgestelde – codificatie van de algemene antimisbruikbepaling (‘GAAR’) uit de anti-ontgaansrichtlijn (ATAD).
Het Belgische Grondwettelijk Hof stelt een prejudiciële vraag aan het Hof van Justitie EU over de Minimumbelasting. Volgens het hof bestaat er namelijk twijfel over de geldigheid van de artt. 12 tot 14 EU-richtlijn 2022/2523.
Hof Den Haag oordeelt dat de heffing van forensenbelasting van X geen beperking van vrij verkeer van kapitaal oplevert. Het hof overweegt daarbij dat X zich niet bevindt in een situatie die objectief vergelijkbaar is met die van een persoon die zijn hoofdverblijf in de gemeente heeft en daar een tweede woning aanhoudt.
De Amerikaanse hogere importheffingen op goederen uit de Europese Unie en tientallen landen zijn van kracht. De tarieven van 10 tot 50 procent voor veel handelspartners van de Verenigde Staten gingen donderdagnacht (Amerikaanse tijd) in.