The case concerned Mr Rinas' complaint about having been punished twice for the same tax offence. In taxation proceedings brought against Mr Rinas in Finland for receiving disguised dividends from his foreign companies Mr Rinas had tax surcharges imposed on him for the tax years 1999 to 2000 and 2002 to 2004. These taxation decisions against him became final in September 2012 when the Supreme Administrative Court refused Mr Rina leave to appeal. In parallel, Mr Rinas had criminal proceedings brought against him and he was convicted in June 2009 of aggravated tax fraud for the years 1999 to 2000 and 2002 to 2004, given a suspended prison sentence of one year and six months and ordered to pay compensation to the tax authorities. This judgment became final in May 2012 when the Supreme Court gave its final judgment against Mr Rinas. Mr Rinas complained about being tried and convicted for the same offence in both tax surcharge and tax fraud proceedings. The Court declares the complaint admissable. There has been a violation of the right not to be tried or punished twice.
The European Court of Human Rights has given a judgment in the case Rinas v Finland.
6
MEEST GELEZEN
Nieuws
Hof doet eind januari 2026 uitspraak in zaak Uber-chauffeurs
31 oktober 2025
VN Vandaag
VN Vandaag
Geen informatiebeschikking voor VOF die is opgehouden te bestaan
31 oktober 2025
VN Vandaag
VN Vandaag
Gerelateerde artikelen
VN Vandaag
Verkoop door Aziatische producenten modeartikelen geldt niet als uitvoer naar douanegebied EU
Het Hof van Justitie EU oordeelt dat de verkoop door de Aziatische fabrikanten aan ITX niet kan worden geacht te zijn gesloten met het oog op de uitvoer van goederen naar het douanegebied van de EU. Dit geldt wanneer de goederen twee keer zijn verkocht voordat zij het douanegebied van de EU zijn binnengebracht.
31 oktober 2025
VN Vandaag
Dubbele bezoldiging voor notarissen levert geen verboden beperking van kapitaalverkeer op
Het Hof van Justitie EU oordeelt dat de dubbele bezoldiging voor notarissen bij de afwikkeling van de erfenis van BC, waarbij goederen in twee lidstaten zijn betrokken, geen verboden beperking van het kapitaalverkeer tussen lidstaten oplevert.
31 oktober 2025
Nieuws
Rekenkamer EU: coronaherstelfonds had meer voor bedrijven kunnen doen
Met de miljarden uit het coronaherstelfonds had meer voor bedrijven in de Europese Unie gedaan kunnen worden, vindt de Europese Rekenkamer (ERK). In ruil voor geld uit de herstel- en veerkrachtfaciliteit (Recovery and Resilience Facility — RRF) van de EU beloofden landen hervormingen en investeringen ten bate van het ondernemingsklimaat. De waakhond van de Europese financiën ziet dat dit nog onvoldoende heeft opgeleverd.
28 oktober 2025
VN Vandaag
Toegekende vergoedingen bij stortvloed aan BPM-procedures niet te laag (art. 81 Wet RO)
Hof Arnhem-Leeuwarden oordeelt dat de door Rechtbank Gelderland toegekende vergoedingen niet te laag zijn. De proceskostenvergoeding per zaak is verlaagd naar € 50 omdat strikte toepassing van de forfaitaire regeling zou leiden tot een proceskostenvergoeding die de werkelijk gemaakte kosten ver zou overtreffen. De Hoge Raad verklaart het beroep in cassatie zonder nadere motivering ongegrond (art. 81 lid 1 Wet RO).
28 oktober 2025
VN Vandaag
Invoering uitsluiting BTW-aftrek representatiekosten door Spanje niet strijdig met EU-recht
Advocaat-generaal Kokott concludeert dat de Spaanse uitsluiting van aftrek van BTW-voorbelasting met betrekking tot representatiekosten niet in strijd is met het EU-recht. De Spaanse regeling voorziet namelijk voor het eerst in een uitsluiting van het recht op aftrek voor uitgaven voor representatiekosten.
28 oktober 2025
VN Vandaag
A-G HvJ: strijd met EU-recht als aan leden verrichte diensten worden aangemerkt als interne handelingen
Advocaat-generaal Martín y Pérez de Nanclares concludeert dat het in strijd met het EU-recht is dat België de diensten die een vereniging tegen vergoeding voor haar leden verricht aanmerkt als interne handelingen en dus buiten de werkingssfeer van de BTW-richtlijn vallen.
28 oktober 2025
VN Vandaag
No-cure-no-pay-dienst is BTW-belaste handeling
Het Hof van Justitie EU oordeelt dat de door T.P.T. verrichte no-cure-no-pay-dienst onder bezwarende titel wordt verricht en derhalve voor de BTW een belastbare handeling vormt. Dat de betaling van de honoraria van de advocaat afhangt van het onzekere resultaat van de procedure, is niet van belang.
24 oktober 2025
VN Vandaag
Factoringdiensten aan BTW-heffing onderworpen
Het Hof van Justitie EU oordeelt dat de financieringsvergoeding en de aanvangsvergoeding die door A Oy in rekening worden gebracht voor haar factoringdiensten de tegenprestatie vormen voor één enkele, ondeelbare dienst van ‘inning van schuldvorderingen’ die aan de BTW is onderworpen. Dit geldt ook voor factoring via verpanding.
24 oktober 2025
VN Vandaag
Factoringdiensten aan BTW-heffing onderworpen
Het Hof van Justitie EU oordeelt dat de financieringsvergoeding en de aanvangsvergoeding die door A Oy in rekening worden gebracht voor haar factoringdiensten de tegenprestatie vormen voor één enkele, ondeelbare dienst van ‘inning van schuldvorderingen’ die aan de BTW is onderworpen. Dit geldt ook voor factoring via verpanding.
24 oktober 2025
VN Vandaag
BTW-teruggaaf bij tooling niet uitgesloten
Het Hof van Justitie EU oordeelt dat het in strijd met het EU-recht is dat een BTW-teruggaaf wordt geweigerd van de BTW die heeft gedrukt op een levering van apparatuur aan een in een andere lidstaat dan de lidstaat van aankoop van dit goed gevestigde belastingplichtige.
24 oktober 2025