Rechtbank Den Haag oordeelt dat X SE recht heeft op pro rata aftrek van BTW op juridische kosten die verband houden met strafrechtelijke onderzoeken en schikkingen, omdat deze kosten zijn gemaakt ten behoeve van haar algemene economische activiteiten.
Advocaat-generaal Kokott concludeert dat het recht op aftrek van voorbelasting moet worden uitgeoefend wanneer de goederen zijn geleverd of de diensten zijn verricht en de belastingplichtige in het bezit is van de desbetreffende factuur.
De FIOD heeft vorige week een 55-jarige Rotterdammer aangehouden op verdenking van belastingfraude, witwassen en deelname aan een grensoverschrijdende criminele organisatie. De fraude had een omvang van zo'n 4 miljoen euro, meldt de opsporingsdienst van de Belastingdienst dinsdag.
Advocaat-generaal Campos Sánchez-Bordona concludeert dat België strafvervolging mag instellen, zonder dat het EOM in kennis is gesteld van het feit dat een onderzoek is ingesteld en gevoerd naar een strafbaar feit waarvoor het EOM bevoegd zou kunnen zijn.
Het Hof van Justitie oordeelt dat met de toepassing van het Belastingverdrag VS - Spanje de beperking van het vrije verkeer van kapitaal kan worden geacht te worden geneutraliseerd. Daarbij geldt wel een aantal voorwaarden.
De Tweede Kamer verzoekt de regering de Kamer te informeren over mogelijkheden om de stapeling van zorgkosten voor chronisch zieken te beperken door de aftrek specifieke zorgkosten te behouden. Tegelijkertijd moet deze doelmatiger gemaakt worden en meer gericht op ziektekosten van chronisch zieken. Dat is de strekking van een motie die de Tweede Kamer op 17 september 2026 heeft aangenomen.
Het Hof van Justitie oordeelt dat Polen geen belasting op civielrechtelijke handelingen mag heffen in verband met de omzetting van een commanditaire vennootschap in een vennootschap onder firma. Het Hof van Justitie gaat er daarbij wel vanuit dat de CV en de VOF een winstoogmerk nastreven.
Het Hof van Justitie oordeelt dat het in strijd met het EU-recht is dat Duitsland een bepaalde IB-verlaging in verband met werkzaamheden van ambachtslieden in een huishouden niet toekent wanneer deze werkzaamheden in Zwitserland worden verricht.
De Tweede Kamer heeft op 17 september 2026 het wetsvoorstel Wet implementatie Richtlijn BTW in het digitale tijdperk – enkele BTW-registratie (36920) aangenomen. Het wetsvoorstel is als hamerstuk afgedaan.
De Minister en de Staatssecretaris van Financiën hebben op Prinsjesdag het wetsvoorstel Belastingplan 2027 (37022) bij de Tweede Kamer ingediend. Het wetsvoorstel is onderdeel van het pakket Belastingplan 2027. Het is de bedoeling dat de wet op 1 januari 2027 in werking treedt. Waar een afwijkende inwerkingtreding geldt, wordt dat hieronder vermeld. Tevens heeft de staatssecretaris een nota van wijziging aangekondigd.